Bükkszentkereszt

Aktuális

  • 2024.01.07.

    Hirdetések

    Dr Ternyák Csaba érsek felhívása:

              .„Kedves Testvérek! Ezúton szeretnék köszönetet mondani híveinknek és mindazoknak, akik az elmúlt esztendőben személyi jövedelemadójuk 1 %-áról úgy rendelkeztek, hogy azt a Magyar Katolikus Egyház kapja meg, melynek a rendelkező nyilatkozaton feltüntetendő technikai száma: 0011. A Magyar Állam ily módon lehetővé teszi, hogy az állampolgárok az államnak fizetett adójuk 1 %-ával Egyházukat támogassák. Az így felajánlott összeg arányos része az egyházmegyéhez kerül, amelyből az egyházközségek különféle projektjeit tudjuk támogatni.

              2018. évtől kezdődően a bevett egyház technikai számára szóló nyilatkozat újabb nyilatkozat beadásáig, vagy a nyilatkozat visszavonásáig érvényes.

              Ezt az alkalmat használom fel arra, hogy köszönetet mondjak híveinknek a sokak által ma is „párbér”-nek, vagy egyházi adónak nevezett önkéntes egyházi hozzájárulás befizetéséért. Ez elsősorban az egyházközségek anyagi alapját, a működési költségeket és az adómentes illetményeket hivatott biztosítani. Nagylelkűségükért ezúton mond köszönetet: Dr. Ternyák Csaba egri érsek.”

    Mi pedig – Szent Ferenc Kistestvérei – kérjük, hogy adójuk második 1 %-val a Magyarok Nagyasszonya Evangelizációs Alapítványt támogassák, mely Alapítvány az egyházközségekért végzett lelkipásztori munkánkat segíti. Az ehhez szükséges adószámot, illetve technikai számot ide kattintva találhatják meg a kedves hívek.

    Az aktuális heti miserend és hirdetés ide kattintva tekinthető meg.

  • 2015.05.27.

    Pályázati támogatásból megújult a több mint 200 éves bükkszentkereszti római katolikus templom

    A bükkszentkereszti barokk templom a XIX. század elején épült, a belső berendezés jelentős része a diósgyőri – volt – pálos kolostor templomából származik.  Az új, kőtemplom alapkövét 1800. március 3-án rakták le, és egy év múlva, 1801. Húsvét vasárnapján szentelték fel a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére. Miután II. József 1786-ban feloszlatta a pálos rendet, a koronauradalom – mint tulajdonos – adományozta a belső berendezést az akkor még újhutai templomnak...

Történet

A plébánia (rövid) története

A Huta nevű kis település a diósgyőri koronauradalom bükki erdőségeiben a XVIII. század első felében jött létre. 1746-ban a diósgyőri plébániához tartozó üveghutában 80 lengyel és cseh nemzetiségű katolikus hívő élt, templomuk nem volt. Az 1769. évi egyházlátogatás idején ezt a régebbi hutát Óhutának, egy újabban létrejött települést Újhutának nevezték. (Óhuta neve 1940 óta: Bükkszentlászló, Újhutáé: Bükkszentkereszt.) 1797 körül az óhutai üveghutát áthelyezték Újhutára és újat állítottak Répáshután.

Miserend

2024.03.30.

Kedd 18:00
Péntek 18:00
Szombat 18:00
Vasárnap 10:00

Aktuális heti miserend és hirdetések

Szentségek felvétele

A keresztség

Gyermekkeresztség (7 éves korig)
A keresztelendő gyermek szülei jelentkezzenek személyesen vagy telefonon a lelkipásztornál. A keresztséget megelőzően négy alkalommal keresztelési oktatáson kell részt venniük. Ezt követően kerülhet sor a keresztség idejének meghatározására. Keresztelések egyházközségeinkben általában szombaton délelőtt vannak. A keresztelendő gyermek keresztszülője vagy keresztszülői legyen(ek): 16. életévét betöltött, katolikusok, elsőáldozók, bérmálkozók, és – amennyiben házas – egyházi házasságban élők. (CIC 878. kán.) Ha területileg nem a Szent Ferenc Kistestvérei által ellátott egyházközségek egyikéhez tartoznak, szükséges a területileg illetékes plébános engedélye a kereszteléshez.

Közösségek

2015.10.30.

Közösségek a plébánián

A közösségek hamarosan egyenként bemutatkoznak.

Képviselőtestület

A plébániai képviselőtestület tagjai

  • Eszlári István – világi elnök
  • Csizmár István
  • Fenyvesi Lajosné
  • Galuska Béláné
  • Hevesi Dezső
  • Petrusovics Zoltánné
  • Pintér Károlyné
  • Pintér László
  • Szibig Marianna Ágnes TORG
  • Szigetiné Orlicki Melinda
  • Vincze Gabriella
  • Zórád István